Porselen Kronlar

Anasayfa > Tedaviler > Porselen Kronlar
Porselen kron kaplamalarla estetik ve sağlıklı bir gülüş tasarlıyoruz.

Porselen kron nedir?
Porselen kaplama veya porselen kron, kalıcı kaplama çeşitlerinden biri olarak estetik diş alanında tercih edilen bir uygulamadır. Metalle desteklenen porselen kuronlar, uzun süre kullanılabilen, dayanıklı ve sağlam kaplamalardır. Ağız içerisinde donuk ve mat bir görünüme sahip olması nedeniyle pek çok hasta tarafından da tercih edilirler.

Porselen kronların kullanım alanları nelerdir?
Porselen kuronlar, çürümüş, kırık, aşınmış veya estetik olarak düzeltilmesi gereken dişlerde kullanılabilir. Dişlerin yapısını ve işlevselliğini geri kazandırarak, gülüşünüzü düzeltebilir ve doğal bir estetik sağlayabilir.

• Daha önce kanal tedavisi yaptırmış hastaların diş sağlıklarının korunmasında,
• Dolgusu eskiyen hastalarda diş zararlarını minimal seviyeye indirmede ve dişi kurtarmada,
• Fazla miktarda diş çürüğü olan hastalarda,
• Köprü tedavilerinde, porselen kronlar tercih edilir.

Porselen kronlar nasıl üretilir?

Porselen kuronlar, özel olarak hazırlanan diş hekiminin ölçü almasının ardından bir dental laboratuvarda üretilir. Bu süreçte diş hekimi, dişin şekline ve rengine uygun bir kuronun tasarımını yapar. Laboratuvarda, porselen malzeme özel tekniklerle şekillendirilir ve dişe özel olarak üretilir. Ardından, diş hekimi bu kuronu diş üzerine yerleştirir ve uygun şekilde sabitler.

Porselen kronların bakımı nasıl yapılır?

Porselen kuronlar, düzenli diş bakım rutini ile korunabilir. Diğer dişler gibi düzenli fırçalanıp, diş ipi kullanılarak ve düzenli diş hekimi kontrolleriyle temizlenmeleri önemlidir. Bu bakım sayesinde porselen kuronlar uzun süre dayanabilir ve estetik görünümlerini koruyabilirler.

Porselen kuronlar, doğal diş yapısını taklit ederek estetik ve fonksiyonel olarak başarılı sonuçlar sağlayabilirler. Ancak bu tedavi seçeneği, her hastanın durumuna göre özelleştirilmelidir. Diş hekiminiz, size en uygun tedaviyi belirlemek için doğru rehberlik sağlayacaktır.