Gülüş Tasarımı

Anasayfa > Tedaviler > Gülüş Tasarımı
Gülüş tasarımı, diş estetiğini ve gülüşü iyileştirmek amacıyla uygulanan özel bir tedavi yaklaşımıdır, kişinin yüz hatlarına uygun ve doğal bir gülüş elde etmeyi hedefler.

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde hizmet veren Lifemed Tıp Merkezi'nin Diş Polikliniği, gülüş tasarımı konusundaki uzmanlığı ve yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekmektedir.


Modern teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak, hastalarına sadece sağlıklı değil, aynı zamanda estetik bir gülüş sunmayı hedeflemektedir.


Diş estetiği konusundaki güncel trendleri takip eden deneyimli ekibimiz, her hasta için kişiselleştirilmiş gülüş tasarımlarıyla, sağlıklı ve çekici bir gülüşe kavuşmalarını sağlamaktadır.


Lifemed Tıp Merkezi'nin Diş Polikliniği, gelişmiş teknoloji ve uzman hekim kadrosu ile gülüş tasarımında yeni bir standart belirliyor. 

Lifemed Diş kliniğinde Gülüş Tasarımı tedavisinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp

444 54 33


Gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerle görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin, hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak  olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. ​Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri gülüş tasarımıdır. 

 “Hollywood gülümsemesi” olarak da bilinen bu uygulama, bembeyaz dişlerle mutlu bir gülümsemeyi hedeflemektedir.  

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımının ilk aşamasında hastanın tedaviden beklentisinin ne olduğuna ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda nelerin yapılabileceğini karar verilir.  Porselen laminalar, Diş beyazlatma, tam seramik kronlar,  seramik dolgular, diş boyunun uzatılması, dişeti estetiği gibi pek çok işlem “gülüş tasarımı” kapsamındaki tedavilerdir.Gülüş tasarımının amacı nedir?
Gülüş tasarımı, kişinin yüz yapısına, dişlerine ve diş etlerine uygun bir estetik gülüş elde etmeyi amaçlar. Bu süreç, dişlerin boyutu, şekli, rengi ve konumu gibi faktörlerin dikkate alınarak gülüşün dengesini ve uyumunu sağlar.

Gülüş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu gibi parametreler göz önünde bulundurulur. Diş formları belirlenirken kişinin tarzıyla dinamik bir armoni sağlanması esastır. Dudak şekli de yapılacak tedavide önemlidir. Dudak ve çene bölgesi gerekirse botoks, dolgu gibi işlemlerle desteklenebilir.

Gülüş tasarımının avantajları nelerdir?

Gülüş tasarımı sayesinde hastanın estetik görünümü ve fonksiyonu düzelir. Bununla birlikte gülüş estetiği, hastaya güven kazandırır. Fonksiyon ise beslenmenin ilk aşaması olan çiğneme işlemini olması gereken duruma getirir.

Gülüş tasarımı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.