Implant

Anasayfa > Tedaviler > Implant
Kadıköy Bağdat Caddesi'ndeki Lifemed Tıp Merkezi'nin Diş Polikliniğinde, implant tedavisi ile ilgili her aşamada güvenilir ve etkili çözümler sunuyoruz.

İmplant; eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir.


İmplantlar, yüksek doku uyumu olan titanyumdan üretilmektedir. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü olan  ve yaşam boyu kullanılabilecek bu implantların üzerine yapılan sabit ya da hareketli protezler hastanın çiğneme fonksiyonunu ve estetiğini yerine getirir.


İmplantlar tek bir diş için uygulanabileceği gibi uzun diş boşluklarında da uygulanabilir. 

Lifemed Diş kliniğinde İmlant tedavisinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp

444 54 33

Implant hangi durumlarda uygulanabilir?

Diş eksikliği olan genel olarak sağlıklı, büyüme ve gelişimini tamamlamış  tüm bireylere de İmplant uygulanabilir. Bazen ortodontik tedaviler de ve kanser hastalıklarına bağlı çene kemiği kayıplarında da implantlar eksik olan parçalara dayanak olması için de kullanılır. 

Özellikle tek diş eksikliklerinde  implant en uygun tedavi seçeneğidir.  İmplant  yaparak komşu  dişlere hiç dokunmamış oluruz.  Dental diş implantları çoklu diş eksiklerinde de başarı ile uygulanabilmektedir. Bazen de tüm dişlerini kaybetmiş kişilerde tam damak kullanmak yerine sabit bir protez yapma imkanı sağlar.


Implant nasıl uygulanır?

Implant uygulaması, genellikle birkaç aşamada gerçekleşir. İlk aşamada, implantın çene kemiğine yerleştirilmesi yapılır. İyileşme ve kemik ile bütünleşme süreci sonrasında, protez dişlerin yerleştirilmesi aşamasına geçilir. Bu süreç, kişinin kemik yapısı ve genel sağlık durumuna göre değişebilir.

Implantların avantajları nelerdir?

Implantlar, diğer diş restorasyon yöntemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir. Diğer diş protezleri gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek olmaz ve kemik yapısını korur. Estetik olarak doğal dişlere benzer bir görünüme sahiptirler ve uzun ömürlüdürler.

Implantların bakımı nasıl yapılmalıdır?

İmplantlar, düzenli diş bakım rutini ile korunabilir. Diğer dişler gibi düzenli fırçalanıp, diş ipi kullanılarak ve düzenli diş hekimi kontrolleriyle temizlenmeleri önemlidir. İyi bir bakım ile implantlar uzun yıllar boyunca dayanabilirler.

İmplantlar, kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen etkili ve uzun ömürlü bir tedavi seçeneğidir. Her hasta farklı olduğundan, en uygun tedavi seçeneğini belirlemek için uzman bir diş hekimine danışmak önemlidir.

Implant İle İlgili Yazılar