Diş Beyazlatma

Anasayfa > Tedaviler > Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma uygulamalarında sunduğumuz öncü teknoloji ve uzmanlıkla, gülüşünüzdeki parlak değişimi deneyimleyin. Kliniğimizde güvenli ve etkili diş beyazlatma yöntemleri ile daha sağlıklı ve ışıltılı bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde ayrıcalıklı bir konumda yer alan Lifemed Tıp Merkezi'nin Diş Polikliniği, gülüş estetiği konusundaki öncü hizmetleriyle dikkat çekmektedir.


Modern tıp teknolojisinin en güncel uygulamalarını kullanarak, Diş Polikliniği'mizde sunduğumuz diş beyazlatma hizmeti ile hastalarımıza sağlıklı, doğal ve ışıltılı bir gülüş vaat ediyoruz.


Uzman diş hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri, hastalarımıza sadece estetik bir görünüm kazandırmakla kalmayıp, aynı zamanda güvenli ve konforlu bir deneyim sunmaktadır. Lifemed Tıp Merkezi olarak, güler yüzlü bir geleceğe adım atmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Lifemed Diş kliniğinde diş beyazlatma tedavisinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp

444 54 33

Diş beyazlatma nedir?

Karbamid veya hidrojen peroksid içerikli malzemelerle diş minesi ve dentinde oluşan renklenmeyi, ağartma işlemine diş beyazlatma adı verilir.

Fizyolojik renk koyuluğu, yaşlılık, kanal tedavileri, yeme-içme alışkanlıkları (özellikle kahve, çay, sigara, kola) erken yaşlarda kullanılan antibiyotikler, dişlerimizde istemediğimiz renkleşmelere yol açar. Bu durum diş beyazlatma ihtiyacını doğurur.

Klinik ortamda lazer ile yapılan diş beyazlatmada ilacın doğrudan doktor tarafından uygulanması, istenilen sonuçların alınmasını mümkün kılar.

Diş beyazlatma çeşitleri nelerdir?

Diş hekimimiz tarafından yapılacak olan diş temizliği sonrasında ofis bleachin diş beyazlatma yöntemi ile sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak mümkündür. İşlem öncesi dişetleri özel bir malzemeyle kaplanarak korunur. Bu şekilde dişlere özel bir jel ve lazer ışını uygulanarak yaklaşık bir saatlik bir işlem ile beyazlama sağlanmaktadır. Klinikte uygulanan ofis beyazlatmanın dışında ev tipi beyazlatma yöntemi de tercih edilebilir.

Ev tipi diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından hazırlanan şeffaf plaklarla uygulanan beyazlatma tipidir. Bu amaçla kullanılan beyazlatma ajanı hastaya verilir. Beyazlatma işlemini hastanın kendisi yapar. Uygulama süresine doktor karar verir.

Beyazlatmanın diş hekimi kontrolünde yapılması dişlere herhangi bir zarar vermez.

Diş beyazlatma kimlere önerilmez?

Tüm yetişkinlere uygulanabilen bir yöntemdir. Fakat bazı durumlar için diş beyazlatma önerilmez;

• Genellikle gebelik dönemindeki yapılmasıyla ilgili bilimsel veri bulunmasa da uygulanması tavsiye edilmez.
• 18 yaş altı bireylere,
• Kanser tedavisi sürecinde olanlara,
• Dişetinde ciddi seviyede problemli bir durum olan hastalara ve dişin mine yüzeyinde defekt bulunan hastalara uygulanması sakıncalıdır.

Diş beyazlatma kalıcı bir işlem midir?

Diş beyazlatma uzun sure kalıcı bir işlemdir. Ancak hastaların beslenme alışkanlıkları ve ağız bakım hassasiyetlerine bağlı olarak bazen bir yıl sonra 1 veya 2 kez pekiştirme tedavisi gerekebilir. Sigara kullanılıyorsa tedavi sırasında kesinlikle içilmemelidir. Asitli içeceklerden uzak durulmalı, daha az kahve tüketilmelidir.

Diş beyazlatma asonrsaı bakım nasıl yapılmalıdır?

Diş beyazlatma işlemi, dikkatli bakım ve düzenli diş hekimi kontrolleri ile uzun süreli sonuçlar verebilir. Renkli içeceklerden ve sigaradan uzak durmak, düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı bu sonuçları korumak için önemlidir.